Корзина
474 отзыва
Медтехника-Medpromplus
+380984679397
+380984679397
+380662603458
Корзина

Пульсоксиметр: як користуватись і за яких показників потрібно до лікарні.

В час епідемії COVID-19 одним з популярних приладів став пульсоксиметер. Далі в публікації піде мова по користування пульсоксиметром, що він показує і на які показники треба звертати увагу в першу чергу.

Як правильно вибрати пульсоксиметр та як ним користуватися, у коментарі ТСН.ua пояснила лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

 

«Що таке пульсоксиметр та за яких показників треба у лікарню?»

 

Пульсоксиметр — це досить простий електронний прилад, який кріпиться на палець у вигляді прищіпки. З його допомогою ми можемо порахувати частоту серцевих скорочень і насичення крові киснем — тобто сатурацію. В принципі — це базові показники, щоб зрозуміти, якщо у людини дихальна недостатність. Тому саме за цими показниками ми і оцінюємо тяжкість перебігу захворювання, ступінь серцевої недостатності. І за цими ж показниками проводиться госпіталізація. У більшості здорових людей в нормі показник кисню становить 95−98%. Якщо ж сатурація нижче 92% - це вже ознака того, що може бути потрібне стаціонарне лікування пацієнта.

 

«Як вибрати пульсоксиметр?»

 

В принципі, підходять всі прилади, які є на ринку, але вони, звичайно ж, вимірюють з різною чутливістю, у них може бути різна похибка, але всі вони працюють за однаковим принципом, тому просто вибираємо пульсоксиметр який має гарантійний термін і сервісне обслуговування.

 

«Чи заважає манікюр (гель-лак, шелак)?»

 

Щодо манікюру, він дійсно заважає правильним показникам. Через манікюр пульсоксиметр не може правильно зчитувати показники, тому бажано це робити без манікюру, або розвернути палець боком, щоб прищепки обхвачували палець з боку де немає манікюру, але воно буде не таке чутливе, як повинно бути насправді.

 

«Як користуватися пульсоксиметром і чи усім він підходить?»

 

Прилад підходить абсолютно всім. Для домашнього моніторингу, для моніторингу стану пацієнта на відстані з лікарем. Це чудове рішення, оскільки лікарю не обов'язково слухати, дивитися пацієнта, він може просто по відеозв'язку або телефоном фіксувати собі показники, які ви вимірюєте, і розуміти, в якому стані пацієнт знаходиться. Єдине, що потрібно — це пройти інструктаж у лікаря, як це правильно робити. У будь-якому випадку бажано, щоб лікар із пацієнтом проговорив нюанси: коли це потрібно робити, в якому вигляді, в якому стані і як записувати цифри і передавати лікарю.

Пульсоксиметр

Другие новости